خواص مهم چای و دمنوش زعفران بر زنان چیست | بازرگانی هدایت

خواص دمنوش و چای زعفران بر زنان

خواص چای و دمنوش زعفران

خواص دمنوش و چای زعفران بر زنان

🔸یکی از مهمترین خواص چای زعفران کمک به درمان و رفع افسردگی است.رشته های زعفران ترکیبات بسیار ارزشمندی شامل آنتوسیانین، آلفاکاروتن، بتاکاروتن، زاکسانتین، ویتامین B و دیگر کاروتنوئیدها و آنتی اکسیدان ها را دارا هستند که باعث کاهش استرس اکسیداتیو و مبارزه با عفونت می شود. یک قاشق غذاخوری زعفران (حدود 2 گرم) حاوی 28 درصد از نیاز روزانه منگنز و 3 درصد از نیاز روزانه ویتامین C است. وجود منگنز از تولید آنزیم و متابولیسم انرژی حمایت می کند و باعث تقویت استخوان ها و بهبود زخم می شود و همچنین حاوی فیبرهای رژیمی، ویتامین A، ویتامین B6، منیزیم، پتاسیم، فسفر و امگا 3 است. از آنجایی که فقط حاوی 6 کالری است برای هر رژیمی نیز ایده آل به نظر می رسد.

نوشیدن دمنوش زعفران در صبح خاصیت نشاط آور دارد بنابراین می تواند انتخاب خوبی برای شروع یک روز خوب باشد. افرادی که به افسردگی مبتلا هستند می توانند چند نوبت در روز این دمنوش را استفاده کنند و از اثرات شادی آور و فرح بخش آن برخوردار شوند. به طور کلی نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. تحقیقات نشان می‌دهدمیزان شیوع اختلال افسردگی در زنان بیشتر از سایرین می‌باشد، لذا برای مقابله با این اختلال بهتر است از دمنوش زعفران استفاده کنند. از دیگر خواص زعفران برای زنان، دمکرده و یا دمنوش آن برای منظم کردن عادت ماهیانه و کاهش خونریزی در این دوران است. همچنین این نوشیدنی برای تسکین دردهای شکمی مربوط به غشای روده بزرگ مفید است.

🔸استرس، نداشتن تحرک کافی به همراه عادات بد غذایی تعداد مبتلایان به بیماری فشار خون را افزایش داده است.  دمنوش زعفران به دلیل خاصیت کاهش استرس و مواردی که در بالا به آن اشاره شد یک عامل پیشگیری برای بیماری فشار خون نیز به حساب می آید.


مقالات پیشنهادی: 

پیشگیری و درمان کبد چرب با بادام زمینی

رشد جنین با مصرف بادام هندی

آیا مصرف عسل در بارداری مجاز است؟

فواید مصرف روزانه عسل طبیعی

درباره نویسنده