نتیجه آزمایشات عسل کنار | بازرگانی هدایت

نتیجه آزمایشات عسل کنار

عسل کنار

نتیجه آزمایشات عسل کنار

کناراز تیره عنابیان است. حدود ۴۰ گونه کنار وجود دارد که معمولا در مناطق گرمسیری پراکندگی دارند. میوه این درخت نیز کُنار نامیده می‌شود و خوردنی است.

کناررمیوه مغذی و سرشار از ویتامین K و مقادیر نسبتاً خوبی از ویتامین D3 و محتوی کلسیم، فسفر و آهن و منگنز و روی و پتاسیم است. ارزش غذایی میوه کنار از لحاظ پروتیین، مواد معدنی، کلسیم، فسفر، کاروتن و ویتامین از گندم غنیتر و میزان کالری و ویتامین C آن نسبت به لیمو بیشتر است. میوه آن به راحتی هضم و اثر ملین‌آور دارد و گوشت میوه آن شیرین و خوشمزه است. کنار در ماه‌های آذر و دی به بازار می‌آید و تا اواخر اسفند عرضه می‌شود. کنار با قیمتی ارزانتر نسبت به سایر میوه‌ها در دسترس است. عسل کنار با توجه به ترکیبات قدرتمندش به عنوان دارویی خوب برای مشکلات زیر گزارش شده است:

مشکلات کبدی و زخم معده عفونت‌های تنفسی بیماری‌های ناشی از سوء تغذیه مشکلات هاضمه و یبوست مشکلات بینایی زخم‌ها و سوختگی‌های عفونی، زخم‌های ناشی از عمل جراحی (از جمله سزارین) بهبود سریع بعد از زایمان تسهیل کردن عادت ماهانه در ترکیب با گیاهان دارویی دیگر می‌تواند برای بهبود صرع استفاده شودتقویت سیستم ایمنی بدن بهبود سطح سلامتی و انرژی عمومی بدن.

اضافه کردن (عسل کنار) به برنامه‌ی غذایی‌تان می‌تواند سلامت سلول‌ها و سلامتی کلی بدن‌تان را افزایش دهد.علاوه بر این با در نظر آوردن محتویات مغذی موجود در عسل کنار، همین محتویات مغذی به تنهایی می‌توانند به بدن‌تان کمک کنند تا با بیماری‌ها مبارزه کنید.

اثرات ضد التهابی : در کوالالامپور مالزی اخیراً تحقیقی به عنوان «بررسی تأثیر ضدالتهابی، تب‌بری و تسکینی عسل کنار» انجام داده‌اند. این تحقیق خواص عسل کنار در بهبود التهاب، کاهش تب شدید و ثبات دادن به فعالیت سلول‌های بدن و محافظت در برابر آسیب‌ها و بهبود درد را اثبات کرد. ” اثبات شد که عسل کنار حاوی ترکیبات ضد التهاب، مسکن و تب‌بر است و این تأثیرات به دلیل فیتوکمیکال‌های موجود در این عسل است. این تحقیق نشان داد اثر داروشناسی عسل کنار (عسل سدر) از آسپرین و ایندومتاسین نیز بیشتر است.”

تقویت نیروی جنسی: از دیگر خواص عسل کنار که کمتر مورد توجه قرار گرفته، تقویت نیروی جنسی می باشد. اگر عسل کنار و دانه‌ی هویج را ترکیب کنیم به برانگیزنده‌ي خوبی می‌رسیم. یا می‌توانیم از ترکیبات دیگری استفاده کنیم که همین تأثیر را دارند مثلاترکیب، جینسنگ و عسل کنار ادعا می‌شود این ترکیبات بدون هیچ عوارضی بهتر از ویاگرا عمل می‌کنند

 

آزمایش عسل کنار
آزمایش عسل کنار

درباره نویسنده