عسل آویشن

عسل آویشن

0 نقد و بررسی
وضعیت کالا : موجود است.
شناسه محصول : N/A

گیاه آویشن با نام علمی Thymus vulgaris، گیاهی است که برای هزاران سال مصارف دارویی و آشپزی داشته ، بومی مناطق مدیترانه ای و بخشهای خاصی از آفریقا بوده و مصرف آن به دوران امپراطوری رم بر میگردد. درآشپزی معمولا به سوپها ، سسها ، غذاهای گوشتی و سایر موارد اضافه میشود و برای مصارف پزشکی نیزبه صورت روغن ، دمکرده و کرم مورد استفاده دارد. عسل آویشن دارای خواص فوق العاده ای می باشد. PH و رطوبت کم آن خواص ضد قارچی و ویروسی این عسل را باعث شده و نیزخواص آنتی اکسیدانی بسیار قوی آن بسیار حائز اهمیت است .

غلظت بالای آهن و سایر مواد معدنی درآویشن ، آن را به یک ماده ایده آل برای تحریک جریان خون تبدیل کرده است که خوددر افزایش گردش جریان خون در بدن و اکسیژن رسانی به اندامها ، بسیار ضروری و مفید می باشد.

ترکیب غنی از آنتی اکسیدانها ، مواد معدنی و ویتامین ها دراین عسل دارای تاثیرات کوچک بی شماری بر روی سلامت قلب هستند اما پتاسیم و منگنز موجود در آن بسیار مهم است . این ماده با شل کردن عروق خون و کاهش فشار خون میتواند فشار موجود بر روی سیستم قلبی عروقی را کاهش دهد. جلوگیری از تصلب شرایین و اجتناب ازسکته مغزی، حملات قلبی و بیماری عروق کرونر قلب، میتواند عمر فرد را افزایش دهد.

غلظت کاروتنوئید و ویتامین A موجود در آویشن یک عامل آنتی اکسیدانی موثر برای سلامت چشم است. کاروتنوئیدمیتواند رادیکالهای آزاد در سیستم چشم را خنثی سازد و گسترش آب مروارید را کند نماید.

سطوح بالای ویتامین C موجود دراین عسل میتواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. ویتامین C تولید گلبولهای سفید راتحریک می کند. گلبولهای سفید اولین خط دفاعی در بدن هستند. ویتامین C برای تولید وترمیم سلولها، ماهیچه ها، بافت ها و رگهای خونی ضروری است.

B6 یکی از ویتامینهایی است که در آویشن یافت میشود. ویتامین B6 تاثیر بسیار خوبی بر روی انتقال دهندههای عصبی در مغز دارد و بنابراین میتواند استرس را تا حد زیادی کاهش دهد، حال شما را خوب کند و افکار استرس زا را به مرور زمان ازذهن دور کند.

از دیگر خواص عسل آویشن سلامت و بهبود مشکلات تنفسی است. اگر شما از برونشیت، آسم، احتقان بینی ، سرماخوردگی ، آنفلونزا ،سینوس مسدود و یا آلرژی فصلی رنج میبرید ، میتوانید از این عسل استفاده کنید. آویشن خاصیت ضدالتهابی دارد و میتواند خلط را از بین ببرد. همین امر موجب میشود تنفس راحتتر شود.از دیگر خواص این عسل دارای ویتامین  E، تقویت کننده و بهبود دهنده انواع درد و ناراحتی روده ، بهبود سرفه و گلو درد، دردهای مفصلی، صرع و تشنج، سردرد و میگرن ، مقوی مغز و اعصاب

موارد منع مصرف : افرادی که دارای معده ضعیف و تحریک پذیر هستند ، با احتیاط مصرف کنند .

قیمت :